• 3. 6. 2021
 • by oparincz

  Nevzhledné svědivé puchýřky jsou častými návštěvníky nejen našich rtů. Za jejich vznik mohou mikroorganismy, které se po odehrání své premiéry v tichosti usadí v těle a trpělivě čekají na reprízu. Ta se většinou spustí ve chvíli, kdy dojde k oslabení organismu, stresu, nebo k reakci na silný vítr či mráz. Tento proces se může opakovat celoživotně. Existuje však způsob, jak tyto nezvané hosty včas podchytit.

  S touto nesnází se velmi často setkává vysoké procento lidí po celém světě. Puchýřky kolem úst jsou nakažlivé ve všech fázích svého výskytu, tedy od prvního svědění až po úplné zmizení. K přenosu z člověka na člověka dochází pouhým kontaktem kůže nebo sliznic, proto se během nákazy například doporučuje vynechat líbání, a to úplně. Tento typ mikroorganismu se totiž může v některých případech projevit i kdekoli jinde na kůži. 

  Ruce pryč!

  Je třeba si dát i pozor na posílání vzdušných polibků. Při těch by nemělo docházet k dotyku rtů s prsty dlaně. Pokud se tak i přes to stane, je důležité si ruce důkladně umýt. Zvýšená hygiena je namístě. Stejně tak by se nakažený měl vyhnout půjčování si věcí, které běžně přicházejí do kontaktu s ústy jako jsou třeba rtěnky, nápojové lahve, skleničky a podobně. Tím se zamezí možný přenos na druhého člověka. 

  Pomoct může prevence

  Při opakujících se epizodách je důležité celkově posilovat svůj imunitní systém. Ten si totiž s původcem nákazy hravě poradí. Vedle vyvážené stravy, pravidelného pohybu a spánku mohou organismus povzbudit i doplňky stravy obsahující esenciální aminokyselinu lysin. Ta je i hlavní složkou tablet Naretin. Dalšími účinnými látkami jsou vitaminy, zinek, měď a riboflaviny. V rámci prevence tato kombinace společně s dalšími látkami pomáhá udržovat zdravou pokožku a nedovolí puchýřkům znova propuknout. Pokud se nepovede zanícení rtů včas podchytit, je Naretin účinným prostředkem pro jeho rychlé zmizení.  Přípravek totiž na rozdíl od lokálních mastí působí zevnitř a tím přináší lepší výsledky. A to je jeho velká přednost.